Konkurs Recytatorski Wierszy Jana Brzechwy

Dnia 9.06.2021 w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Wierszy Jana Brzechwy dla klas I-III szkoły podstawowej. Czas ten przepełniony był radością, wytrwałością, a także emocjami. Każdy uczestnik (a było ich aż 23!) dał z siebie swoje 100% i sprawił, że jego wystąpienie przemówiło do serc Jury.

Uczestnicy wspaniale poradzili sobie ze stresem oraz tremą, ukazując swoje nietuzinkowe talenty. Jan Brzechwa byłby zachwycony interpretacją swoich wierszy przez uczniów, bowiem nadali oni utworom nowe życie, charakter i przekaz. W związku z tym wielce trudną rzeczą było wybrać trzech zwycięzców. Na szczęście nasze Jury (w którego w skład wchodziły: mgr Natalia Gawlik, mgr Marzena Kot-Zasada oraz mgr Aneta Niewlaczyn) poradziło sobie idealnie. Po gorącej dyskusji Jury ogłosiło wyniki konkursu. Przy wielkich emocjach i oczekiwaniu zdobywczynią I miejsca została Agata Żarska (2a), II miejsce zajęła Zofia Markefka (2a), zaś zdobywcą III miesjca był Jan Markefka (2a). Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również osobom wyróżnionym oraz wszystkim uczniom, którzy dzielnie wzięli udział w konkursie.

Podziękowania kieruję także do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia, czyli Księdzu Dyrektorowi Andrzejowi Rolnikowi za wsparcie oraz dobre słowo, zawsze radosnym i twórczym nauczycielkom edukacji wczesnoszkolnej (mgr Renacie Kaczmarzyk, mgr Katarzynie Pniewskiej, a także mgr Magdalenie Vogel), Księdzu Pawłowi Gackowi za uwiecznienie tych pięknych chwil oraz Klerykowi Adamowi Piechowskiemu za przygotowanie nagłośnienia oraz oświetlenia, które ukazało w swoim blasku, jak wiele potencjału drzemie w naszych uczniach. Mam jednocześnie nadzieję, że tegoroczny konkurs będzie inspiracją do dalszych poczynań recytatorskich i teatralnych.

Organizator Konkursu

mgr Patrycja Wąglorz

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.