XX Ogólnopolski Konkurs Papieski

Ogólnopolski Konkurs Papieski w dziedzinie plastyki i fotografii ma już swoją 20-letnią tradycję. Każdorazowo jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego celem jest propagowanie wiedzy o papieżu Polaku, świętym Janie Pawle II oraz utrwalanie ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Papieża.

 W eliminacjach zawsze startuje wielu uczniów, a do organizatorów wadowickiego konkursu spływają tysiące prac. W tym prestiżowym konkursie od pięciu lat staruje też dwójka uczniów naszej szkoły. To rodzeństwo: Hania (kl. 4) oraz Kornel (kl. 5) Michalscy, w tym roku dołączyła do nich także najmłodsza siostra, Klara (kl. 1).

Cała trójka stanowi najmłodsze grono uczestników tego konkursu. Jednocześnie jest to grono poważnie już utytułowane. Zbiór wykonanych przez nich prac oraz zajmowane miejsca można obejrzeć na wskazanych poniżej stronach internetowych.

Mianowicie:

Rok 2019

Hania I wyróżnienie jury (IV miejsce w Polsce)

http://www.konkurs-papieski.com/html/documents/2019/2019.pdf (str. 64)

Rok 2018 

http://www.konkurs-papieski.com/html/documents/2018/2018.pdf

Kornel - I miejsce w Polsce (str. 57)

Hania - I wyróżnienie jury , czyli IV miejsce w Polsce (str. 69)

Rok 2017

http://www.konkurs-papieski.com/html/documents/2017/2017.pdf

Hania - I miejsce w Polsce (str. 48)

Rok 2016

Hania - I miejsce w Polsce (str. 48)

Podczas uroczystej Gali Finałowej w Wadowicach odbywającej się pod patronatem Metropolity Krakowskiego Hania i Kornel odbierali w poprzednich latach gratulacje z rąk Wojewody Małopolskiego Józefa Gawrona oraz Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak, a także otrzymywali cenne nagrody.

Specjalną pamiątką z konkursu jest album z fotokopiami wszystkich prac konkursowych. Dodatkowym, tradycyjnym już upominkiem dla laureatów i ich rodzin/opiekunów, jest wizyta z przewodnikiem w Muzeum Domu Wojtyłów, gdzie m.in. za sprawą środków multimedialnych zwiedzający mogą przenieść się w klimat Wadowic współczesnych młodemu Karolowi Wojtyle.

Przejmującym akcentem kończącym wizytę w Domu Wojtyłów jest odgłos medycznego rejestru ostatnich przed śmiercią uderzeń serca Papieża...

Hani i Kornelowi serdecznie gratulujemy, a całej trójce rodzeństwa życzymy dalszych sukcesów. W szczególności trzymamy za nich kciuki teraz, gdy do ogłoszenia wyników tegorocznych eliminacji pozostały dwa tygodnie.

Niech też ta garść informacji będzie zachętą dla wszystkich uczniów naszej szkoły do startowania w edycjach konkursu w kolejnych latach.

Satysfakcja jest ogromna, radość z nagród nie mniejsza. Spróbuj – warto!

 ks. Paweł Gacek

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.