Wigilia w naszej szkole

Nareszcie doczekaliśmy się Świąt Bożego Narodzenia :) Na ten radosny czas wytrwale czekaliśmy przez cały adwent.

 W naszej szkole klasowe spotkania opłatkowe oraz jasełka miały miejsce w piątek, 20 grudnia. O 7:50 odbyło się codzienne słówko, po którym uczniowie rozeszli się do klas na 3 ostanie lekcje w tym roku. Po przyjemnych zajęciach o tematyce świątecznej uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w jasełkach, które w tym roku przygotowała klasa 1a SP wraz z wychowawcą p. Katarzyną Pniewską. Występ dzieci dostarczył wielu wzruszeń i rozgrzał nasze serca. Kulminacyjnym punktem dnia były klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Z wielu klas dobiegał śpiew kolęd i oczywiście dużo śmiechu, a na korytarzach unosił się zapach aromatycznych potraw. Z sentymentem i radością nasi uczniowie wraz z nauczycielami ukończyli ten piękny i pełen wrażeń rok.

Po pożegnaniu z uczniami pracownicy szkoły oraz przedstawiciel Rady Rodziców p. Jarosław Kubiak zebrali się na wspólnym spotkaniu, podczas którego, oprócz kolęd przy akompaniamencie pianina i dzielenia się opłatkiem, zebrani rozwiązywali quiz Kahoot z wiedzy na temat świąt Bożego Narodzenia. Było to bardzo radosne spotkanie, pełne ciepła i wzajemnej życzliwości. Jednak na nim nie zakończyło się świętowanie, ponieważ wieczorem zebrali się uczestnicy oraz animatorzy i wolontariusze szkolnego oratorium, aby także przełamać się opłatkiem i spędzić razem czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy współuczestniczyli w tym dniu, także poprzez przygotowania. Oby jak najwięcej było w naszej szkole takich chwil – rozbudzających w sercach życzliwość i radość.

Wiktoria Bajek

  Marta Glapiak

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.