Cecylka 2019

W dniu 29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się, jak co roku oczekiwany z niecierpliwością, koncert Cecylka 2019 – w tym roku temat brzmiał „Śpiewniki domowe i nasze”, a patronem był Stanisław Moniuszko.

 Występy podzielone zostały na 2 części: w pierwszej wykonywane były pieśni Stanisława Moniuszki – spośród nich mogliśmy usłyszeć otwierającą koncert „Prząśniczkę”, a w drugiej utwory wybrane przez wykonawców o tematyce religijnej, patriotycznej, pochodzące z kanonu klasycznego, jak i popkultury.

Wystąpili liczni soliści – wśród nich byli także absolwenci szkoły, szkolny chór Cantores don Bosco i Mały Cantores oraz nasza wspaniała klasa 3 szkoły podstawowej, a przygotowaniem i organizacją całości uroczystości zajęła się p. dyrygent Aneta Promna. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Monika Burdyszek, która przez wiele lat prowadziła nasz chór oraz była wicedyrektorem szkoły.

Koncerty Cecylkowe dają uczniom naszej szkoły możliwość zaprezentowania talentów artystycznych. Są one również niesamowitym przeżyciem dla zaproszonych gości i ciekawym performancem, a także doświadczeniem łączącym pokolenia. Odpowiedniej dawki humoru za każdym razem dostarczają konferansjerzy, którzy potrafią włączyć publiczność do wspólnej zabawy. W tym roku w tej roli wystąpili Paulina Rajca oraz Kamil Oleszkiewicz – absolwent szkoły. 

Koncert trwał około dwóch godzin, a całość była transmitowana na profilu samorządu naszej szkoły: https://liblink.pl/ImIentK3VO.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości oraz wspaniałej widowni.

Jeremiasz Malec
Marta Glapiak

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.