Misyjny Kiermasz Świąteczny

W przedświąteczny tydzień w naszej szkole odbył się Kiermasz Misyjny, zorganizowany przez członków Koła Misyjnego (Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu) wśród pięknych ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły znaleźć można było pomysłowe bombki, kunsztownie wykonane stajenki i wiele innych urokliwych ozdób.

Również oryginalne wyroby z krajów, gdzie prowadzone są misje, przyciągały oczy, były wśród nich figurki rzeźbione z drewna, ręcznie szyte kolorowe piórniki, a nawet instrumenty muzyczne. Niesłabnącą popularnością cieszył się również kącik słodkości, który dzięki zaangażowaniu wszystkich klas obfitował w różnorakie smakołyki.

Dzięki wspólnej pracy udało się zebrać znaczne środki, które przekazane zostaną konkretnemu misjonarzowi w Bangladeszu – to prawdziwy sens świąt – umiejętność dzielenia się i wspólnego radowania!

Kamil Oleszkiewicz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.