100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W miniony piątek (9 listopada) obchodziliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biało-czerwony wystrój oraz patriotyczna atmosfera towarzyszyły nam przez cały dzień.
Daty poprzyklejane na schodach przypominały o ważnych momentach w historii naszej ojczyzny, a escape room przygotowany przez mgr K. Adamską-Olejniczak i mgr A. Skrzypek to było nie lada wyzwanie dla licealistów, którzy mogli odkrywać ciekawostki historyczne i nie tylko w odmienionej formie. Punktem kulminacyjnym było bicie "Rekordu dla Niepodległej", którego celem było wspólne zaśpiewanie  czterozwrotkowego hymnu narodowego o godz. 11:11.
Po uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, mieliśmy okazję zobaczyć poloneza w wykonaniu pierwszaków, a po nim krótkiego filmiku, w którym najmłodsi uczniowie naszej szkoły wypowiadają się, czym według nich jest patriotyzm, ojczyzna itp. Wspaniałym dopełnieniem dnia był występ kółka teatralnego, które pod opieką mgr A. Niewlaczyn przygotowało przedstawienie przypominające nam, jak doszło do odzyskania przez Polskę niepodległości.  
            
       tekst: Paulina Rajca

       foto: Kamil Bradyns      

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.