CZARY MARY OKULARY

Nie od dzisiaj wiemy, że ludzie są dobrzy i bardzo chcą tym dobrem dzielić się z innymi. Właśnie dlatego w naszej szkole często organizujemy różne zbiórki charytatywne. Pierwszą tegoroczną okazją do pomagania była akcja pod tajemniczą nazwą: CZARY MARY OKULARY.

Nasze zadanie było dosyć proste – zbieraliśmy niepotrzebne już, ale wciąż dobre okulary. Dołączyliśmy w ten sposób do ogólnopolskich działań Fundacji  Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Wszystkie zebrane okulary zostaną sprawdzone i opisane przez optyków, a następnie wraz z polskimi okulistami polecą do Republiki Środkowej Afryki, by tam służyć ludziom, którzy dzięki nam trochę wyraźniej zobaczą świat. W naszej szkole zebraliśmy ponad 230 par okularów. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Jesteście wspaniali! Już wkrótce kolejna okazja, by pokazać, że dobra wśród nas więcej

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.