Piknik Rodzinny 2022

4 czerwca, w słoneczne sobotnie popołudnie, spotkaliśmy się wspólnie, by spędzić czas i pielęgnować relacje. Było to kolejne coroczne spotkanie, którego jednym z głównym organizatorów jest Rada Rodziców.

Projekt "Badacz przyrody" - podsumowanie

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu „Badacz Przyrody” uczniowie klas od 5 do 7 szkoły podstawowej wyjeżdżali do Pałacu Młodzieży w Katowicach na warsztaty z fizyki i robotyki.

Projekt CMI

Nasza szkoła brała udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Grupa 15 czwartoklasistów uczestniczyła w bezpłatnych cotygodniowych zajęciach z informatyki, podczas których uczyli się myślenia algorytmicznego oraz programowania w Scratchu.

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2022"

Mam zaszczyt poinformować, że dwójka naszych licealistów: Artur Szymański i Mateusz Wojas z klasy 3b zostali wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko. Zdobyli zaszczytne tytuły: kaon i taon. To nazwy cząstek elementarnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Śląsk Moja Mała Ojczyzna

Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy 8b Tymoteusz Szymanowicz zajął I miejsce w Miejskim Konkursie Historyczno-Informacyjnym „Śląsk Moja Mała Ojczyzna”, a uczennica 8b
Hania Hanke otrzymała wyróżnienie. 

Warsztaty z fizyki

27 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty z fizyki dla ósmoklasistów zatytułowane „Nauka przez doświadczenie”. Przygotowanych zostało sześć stanowisk, w których uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia eksperymentów z różnych dziedzin fizyki.

Mobilny Uniwersytet Młodzieży

W ramach projektu Mobilny Uniwersytet Młodzieży realizowanego przez Uniwersytet Śląski nasi uczniowie uczestniczyli dzisiaj w wykładziept. „Czy rosyjski się angliczy?

Wielki Post 2022

Wielki Post był w naszej szkole intensywnym czasem przygotowania duchowego do Świąt Wielkiej Nocy.

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku najmłodsi uczniowie przeżywali rekolekcje wspólnie z diakonem Maćkiem. W tym czasie rozważaliśmy tajemnicę serca Jezusowego. Każdy z nas mógł  „przejść” przez otwarte serce Jezusa. Podążaliśmy Drogą Krzyżową, modląc się za cały świat o miłość, wiarę i pokój.

Konkursowe palmy

Uczniowie naszej szkoły przygotowali palmy na konkurs organizowany przez Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Zobaczcie, jakie piękne :)

Graficzna Droga Krzyżowa w kl. 1-3 SP

Uczniowie kla 1-3 SP przygotowali na lekcjach religii Drogę Krzyżową. Młodsi (kl. 1-2 SP) wykorzystywali emotki, rozważając uczucia, jakie towarzyszyły Panu Jezusowi w Drodze Krzyżowej. 

Starsi (kl. 3 SP) przygotowali Drogę Krzyżową w formacie 3D opartą na sercu

Nabór do Jubileuszowego Chóru!

31.01.2023 w Domu Muzyki i Tańca odbędzie się uroczysta gala z okazji jubileuszu szkoły. Pragniemy na ten czas stworzyć niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju chór składający się z Absolwentów, Uczniów, Pracowników i Sympatyków naszej szkoły! :)

Tydzień otwarty (i nie tylko)

Chcesz nas bliżej poznać? A może przydałaby Ci się powtórka materiału do egzaminu ósmoklasisty lub chciałbyś nauczyć się czegoś nowego zupełnie za darmo?

Zapraszamy na TYDZIEŃ OTWARTY :)

Zajęcia dodatkowe - MiszMasz

Tak spędzają czas uczniowie klas 3SP na zajęciach dodatkowych o wdzięcznej nazwie MiszMasz. Bawią się w grupach 10 osobowych, grają i twórczo się rozwijają

Gratulujemy Olimpijczykowi

W dniach 17-18 marca br. w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbył się finał XL  Olimpiady z Języka Łacińskiego.  W tym zacnym gronie wielbicieli „Królowej Języków” znalazł się również uczeń naszej szkoły – Michał Kijowski. Zdobył on tytuł Finalisty, z czego jesteśmy bardzo dumni. Michałowi gratulujemy sukcesu i cieszymy się wraz z nim.Gaudeamus igitur…!

Dzień Świętego Patryka

Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie klas 1-3 podczas lekcji religii mieli okazję dowiedzieć się czegoś o tym irlandzkim Świętym. Każdy z nich przygotował koniczynkę obrazującą jedną z tajemnic naszej wiary - Trójcę Świętą

Św. Dominik - nasz patron

Kim jest Patron naszej szkoły? 9 marca wspominaliśmy Św. Dominika Savio. Uczniowie klas 1-3 rozważali najważniejsze cechy Św. Dominika, przygotowując plakaty na szkolną gazetkę

Boskie świętowanie 2022

„Prawie 15 000 salezjanów na świecie, ponad 300 dzieł w całej Polsce, aktywność w 132 krajach w najodleglejszych zakątkach globu, a do tego niezliczona liczba młodych z oratoriów, szkół i parafii” – takimi słowami rozpoczął życzenia przewodniczący rady rodziców, p. Jarosław Oleszkiewicz, podczas uroczystej Mszy św. w dniu wspomnienia św. Jana Bosko w szkole salezjańskiej w Zabrzu.

Koncert Cecylkowy 2022

Nastrojowy, rodzinny i wzbudzający zachwyt – taki był tegoroczny Koncert Cecylkowy. Kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez p. Monikę Burdyszek, spotkaliśmy się, by wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu naszych uczniów.

Klasowe spotkania opłatkowe

17 grudnia br. wszyscy uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani nie w mundurki, ale w kolorowe i świąteczne stroje, w szkolnych przestrzeniach czuć było, że to będzie inny dzień niż zazwyczaj.

Akcje charytatywne

Czas na podsumowanie grudniowych akcji charytatywnych, w których braliśmy udział 😊

Wizyta św. Mikołaja

Wiecie co? Odwiedził nas ostatnio św. Mikołaj  Pomimo śniegu dotarł i do naszej szkoły. Dzieciom, młodzieży i dorosłym rozdał słodkości. Miał dużo pracy, ale dał sobie radę dzięki swoim pomocnikom: w drużynie św. Mikołaja były elfy, anioł oraz wnuczki Świętego. W tym dniu chyba w każdym z nas obudziło się dziecko

Wizyta w Centrum Nowych Technologii

Rozszerzający fizykę uczniowie klasy 3b LO w dniu 24 listopada odwiedzili Centrum Nowych Technologii w Instytucie Fizyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez panią doktor Barbarę Solecką dotyczących elektrostatyki i magnetyzmu.

Z książką mi do twarzy - Sleeveface

Na początku października została zorganizowana fotograficzna zabawa dla uczniów naszej szkoły - Sleeveface, czyli stylizowane zdjęcie z okładką książki - to aktywność dla miłośników książki i fotografii oraz świetna okazja na promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

Robotyka dla najmłodszych

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – 1 i 2 SP – p. Aleksandra Stasz prowadzi zajęcia z robotyki. Uczniowie korzystają z klocków LEGO WeDo oraz laptopów, pracując w grupach dwuosobowych.

Fizyka Warta Poznania

Uczniowie klasy 3b rozszerzający fizykę w dniu 18 listopada wzięli udział w wykładzie popularnonaukowym z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. "Energia odnawialna i jej magnetyzm”. Wykład wygłosił mgr inż. Justyn Snarski-Adamski - doktorant w Instytucie Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, uczestnik projektu badawczego „Projektowanie przyszłych magnesów trwałych”.

Warsztaty z fizyki i robotyki

W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu Badacz Przyrody uczniowie klas od 4 do 7 szkoły podstawowej wyjeżdżają do Pałacu Młodzieży w Katowicach na warsztaty z fizyki i robotyki.

Św. Kamil - patron Zabrza

Uczennica klasy 2SP Oliwka Tomaszewska zdobyła II miejsce w konkursie "Święty Kamil w moim Mieście – obrazek, zdjęcie, filmik" organizowanym przez parafię świętego Kamila w Zabrzu z okazji 25 rocznicy ustanowienia św. Kamila patronem Zabrza (1996 – 2021).

Bal wszystkich świętych

Listopad to czas, kiedy szczególnie pamiętamy o zmarłych: również tych ogłoszonych przez Kościół świętymi. Podczas zorganizowanego z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych balu najmłodsi uczniowie szkoły pokazali, że bycie świętym oznacza bycie radosnym :)

Pasowanie na ucznia 2021

Dnia 13.10.2021 w Salezjańskiej Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Dominika Savio w Zabrzu odbyło się Uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Ucznia. 

Nauczyciel na medal

Mamy przyjemność poinformować, iż nauczycielka naszej szkoły -  Patrycja Wąglorz - została nominowana na nauczyciela roku w plebiscycie "Nauczyciel na medal".

Dzień Języków Obcych

Już za nami kolejny Dzień Języków Obcych, który świętowaliśmy w naszej szkole cały tydzień. Poznawaliśmy w tym czasie lepiej kultury i języki świata poprzez rozwiązywanie zadań ze stacji rozmieszczonych na korytarzach. Atrakcją tego święta jest również przebieranie się uczniów zgodnie z wylosowanym krajem. Zobaczcie, jak wesoło i kolorowo było u nas w szkole :)

Noc Naukowców na Politechnice Śląskiej

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów konkursu organizowanego przez Politechnikę Śląską z okazji Nocy Naukowców.

Czar klas 1 LO

A tak bawili się uczniowie klas 1 LO, którzy brali udział w Czarze Klas. Jak widać, nie tylko młodsi uczniowie potrafią się dobrze bawić :)

Skarbnikowe Gody

W sobotę 2 października w Parku Poległych Bohaterów w Zabrzu odbyły się obchody 99. urodzin naszego miasta, tzw. Skarbnikowe Gody. My także mieliśmy możliwość wzięcia czynnego udziału w tym wydarzeniu, dlatego na przygotowanym przez nas stoisku można było dowiedzieć się czegoś o naszej szkole, a także zagrać w grę „Złapmy Lwa” i wygrać drobne upominki.

Czar klas

Dobra zabawa i zawzięta rywalizacja. Te określenia najlepiej opisują, to, co działo się w naszej szkole w ubiegły czwartek. Czar Klas to wyjątkowy wieczór, który wpisany jest w szkolną tradycję. Uczniowie klas czwartych wraz ze swoimi wychowawcami p. Bożeną Wacławik i p. Grzegorzem Olejniczakiem rywalizowali o Puchar Przechodni w wielu konkurencjach, przygotowanych przez Samorząd; skoki w workach, bitwa balonowa czy slalom z piłeczką - to tylko niektóre z nich. 

Zostań św. Mikołajem

Nie jest tajemnicą, że uczniowie SZSP w Zabrzu mają ogromną chęć pomagania i wielkoduszne serca. Z tym większą radością i nadzieją zachęcam do wzięcia udziału w akcji charytatywnej p.t. “Zostań Św. Mikołajem”. Jak co roku zbieramy nowe zabawki, przybory piśmiennicze, książki, gry planszowe, gadżety, które nie zawierają materiałowych wstawek

Wizyta w chorzowskim skansenie

Czy wiecie, jak wyglądało życie XIX-wiecznego chłopa? Nas ten temat zainteresował podczas omawiania lektury "Chłopi" Władysława Reymonta, dlatego wraz z grupą rozszerzającą język polski wybraliśmy się do muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Pogłębiliśmy tam swoją wiedzę, ale przede wszystkim mogliśmy się lepiej wczuć w rozterki bohaterów lektury, wędrując po zrekonstruowanej wsi i jej zabudowaniach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.