Tydzień "na misjach"

21 listopada w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych im. Św. Dominika Savio w Zabrzu powitaliśmy księdza misjonarza – Pawła Libora. Rozpoczął on ten tydzień słówkiem o misjach, a następnie – podczas kolejnych dni prowadził lekcje religii z każdą klasą. Podczas zajęć z księdzem oglądaliśmy krótkie filmy na temat dzieci żyjących w Afryce na ulicach. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat ich rodzin oraz życia, które miało je czekać po wykluczeniu z rodziny – bo to właśnie wtedy kończyły one na ulicach.

Czytaj więcej...

E-Twinning "CHALLENGE BOX"

Nasza szkoła bierze udział w projekcie E-Twinning, który nazywa się „CHALLENGE BOX”. Polega on na wysyłaniu paczki z zadaniami. W projekcie biorą udział uczniowie z różnych krajów. Nasza szkoła współpracuje z Chorwacją, Czechami, Turcją oraz Włochami. Otrzymaliśmy już paczkę z Chorwacji. Naszym zadaniem było opracowanie gry kulturowej. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną kreatywnością oraz talentami nie tylko plastycznymi, ale również językowymi.

Czytaj więcej...

”Cudze chwalicie, swego nie znacie”

W piątek 28.10 o godzinie 18:30 w szkole rozpoczęło się czytanie „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza, które organizowane jest od paru lat dla klas drugich i trzecich liceum, pod patronatem pani Alicji Podstolec. Wydarzenie nie było w żadnym razie obowiązkowe, jednak zgłosiło się wielu chętnych, by poświęcić swój wolny czas uczniów.

Czytaj więcej...

Beksińscy w Krakowie

10 listopada chętni uczniowie naszej szkoły oraz kilkoro absolwentów (łącznie ponad 30 osób) wybrało się wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było lepsze poznanie dzieł i życia Zdzisława Beksińskiego oraz jego rodziny.

Czytaj więcej...

Licealiści na uniwersytecie

28 października 2016 r., pod opieką Dyrektora Szkoły - Tadeusza Goryczki dwójka  naszych licealistów wyjechała na Inaugurację Uniwersytetu Licealisty. Mieli oni możliwość uczestniczenia w wykładzie dr. hab. n. med. Tadeusza Morawca pt.: Wykorzystanie technik komputerowych w chirurgii stomatologicznej i implantologii oraz zwiedzenia Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz Kampusu Uczelni.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na porannym słówku wystąpiła klasa 1a gimnazjum, która przedstawiła nam krótką historię Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz dwa wiersze nawiązujące do tego, jak ważna jest rola nauczyciela. Ku radości uczniów ksiądz Dyrektor ogłosił dla wszystkich Szczęśliwy Numerek.

Czytaj więcej...

Z wizytą w konsulacie USA

W piątek (14.10.16) grupa młodzieży pod opieką p. mgr Marzeny Pełki miała okazję pojechać do USA, a ściślej mówiąc Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie. Mimo że był to Dzień Edukacji Narodowej, a więc dzień wolny, entuzjazmu nie brakowało.

Czytaj więcej...

Pomagamy Misjom

Szkolne koło Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego wznawia swoją działalność. W  ubiegłym roku zbieraliśmy między innymi upominki dla domu dziecka w Kenii. Na zdjęciach można zobaczyć, jaką radość nasza przesyłka sprawiła młodym Kenijczykom.

Czytaj więcej...