Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Na porannym słówku wystąpiła klasa 1a gimnazjum, która przedstawiła nam krótką historię Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz dwa wiersze nawiązujące do tego, jak ważna jest rola nauczyciela. Ku radości uczniów ksiądz Dyrektor ogłosił dla wszystkich Szczęśliwy Numerek.

Czytaj więcej...

Z wizytą w konsulacie USA

W piątek (14.10.16) grupa młodzieży pod opieką p. mgr Marzeny Pełki miała okazję pojechać do USA, a ściślej mówiąc Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie. Mimo że był to Dzień Edukacji Narodowej, a więc dzień wolny, entuzjazmu nie brakowało.

Czytaj więcej...

Pomagamy Misjom

Szkolne koło Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego wznawia swoją działalność. W  ubiegłym roku zbieraliśmy między innymi upominki dla domu dziecka w Kenii. Na zdjęciach można zobaczyć, jaką radość nasza przesyłka sprawiła młodym Kenijczykom.

Czytaj więcej...

Anielskie zadania

Uczniowie naszej szkoły już wiele razy pokazywali, że mają wielkie serca, są wrażliwi i potrafią dzielić się dobrem z innymi. Tak było i tym razem. W połowie września na słówku dowiedzieliśmy się o akcji „Wylosuj anioła”.

Czytaj więcej...

Czar Klas 2016

W czwartek 29.09 odbył się „Czar Klas” - wyjątkowa rywalizacja między klasami pierwszymi. Jest to unikalna okazja, by spotkać się ze wszystkimi uczniami poza szkolną ławą. Spędzić czas na zabawie, ale także rywalizacji. W tym roku każda klasa miała za zadanie się przebrać. W szkolnej auli konkurowały więc smerfy, przedszkolaki, szlafrokowe stwory oraz sportowcy.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Nadeszła wiekopomna chwila. Koniec wakacji. Koniec dwóch miesięcy bezustannego lenistwa, wysokiej temperatury, koncertowania i nieuczenia się…

Rozpoczął się rok szkolny w salezjance. 10 miesięcy uczenia się, siedzenia w ławkach i odrabiania zadań domowych z matematyki.

Czytaj więcej...

Festiwal rysowania 2016

3 czerwca w hali MOSiR w Zabrzu odbył się 19 Międzynarodowy Festiwal Rysowania, w którym wzięło udział kilkoro naszych uczniów.

I takim oto sposobem przez kilka godzin tworzyli swoje prace przy akompaniamencie zespołu The Branches. A co rysowali? Wszystko, co związane ze sportem, bo właśnie taki był tegoroczny motyw przewodni.

Czytaj więcej...

Plastyczne sukcesy uczniów

II semestr aktualnego roku szkolnego obfituje w spore osiągnięcia naszych uczniów w różnego rodzaju konkursach plastycznych.

Na początku maja uczennica klasy 2d gimnazjum Julia GAŁKA zajęła I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży pt.: „Moja ulubiona pora roku”. Jest to podwójny sukces Julii, gdyż w ubiegłym roku również zajęła I miejsce. Dużym sukcesem również jest fakt, iż z osób znajdujących się na podium Julia była najmłodsza.

Czytaj więcej...

Wiedza o Społeczeństwie

Miło nam poinformować, że Alexander Adametz z klasy 3c gim. uzyskał tytuł finalisty I GIMNAZJALNEJ OLIMPIADY WOS. Zawody centralne odbyły się 2.06.2016r. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Aleksandrowi oraz przygotowującej go do konkursu pani Beacie Krzystyniak.