Wspieramy Syrię

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci, które przychodzą do oratorium, kolejny raz wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Salezjański Wolontariat Misyjny.

Czytaj więcej...

EUROWEEK

Osoby biorące udział w wyjeździe EUROWEEK proszone są o zapoznanie się z następującymi informacjami

Dzień języka ojczystego

Dwudziestego pierwszego lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszym przypadku języka polskiego. W ciągu całego dnia można było zaobserwować przejawy świętowania tej uroczystości zarówno przez uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Międzynarodowo

23.02.2017 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych – wydarzenie wyjątkowe, bo łączące przyjemne z pożytecznym: na przerwach można było rozsmakować się w kuchni różnych zakątków świata: od niemieckiego Apfelstudel, poprzez francuskie bagietki i amerykańskie tosty z masłem orzechowym, czy syropem klonowym, aż do azjatyckiego Sushi, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki charakterystycznej dla danego kraju.

Czytaj więcej...

Święto muzyki

W czwartek 16.02 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się Cecylka – czyli koncert chóru szkolnego Cantores Don Bosco. Tegoroczna Cecylka była niezwykła – po pierwsze był to koncert karnawałowy, po drugie – świętowaliśmy dwudziestolecie obecności Salezjanów w Zabrzu. Gościliśmy tego dnia wielu wspaniałych gości, m.in. Prezydent Miasta Małgorzatę Mańkę-Szulik, ks. Inspektora Adama Parszywkę, przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych. Salę widowiskową wypełnili również uczniowie, ich rodzice, absolwenci szkoły, dawni i obecni pracownicy.

Czytaj więcej...

Siatkarze Mistrzami Zabrza!

20 lutego 2017r.w Centrum Edukacji w Zabrzu odbyły się finały Mistrzostw Zabrza Szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce w kat.chłopców. Po zaciętych meczach nasza drużyna zdobyła tytuł Mistrza Zabrza.

Czytaj więcej...

Normalnizacja i ja

Miło nam przekazać informację, iż uczeń klasy I b liceum – Paweł  Urzenitzok zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie: „Normalnizacja i ja”. Napisany przez Pawła esej „Niewidzialne anioły bezpieczeństwa” okazał się najlepszą przesłaną pracą. Pawłowi gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

Dziękuję!