WIECZÓR POEZJI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji zapraszamy w środę 21.03 na godz. 18.00 na autorski wieczór poezji Michała Muszalika – utalentowanego śląskiego poety młodego pokolenia, absolwenta naszej szkoły.

BADACZ PRZYRODY

W dniu 13 marca uczniowie klasy 4b Szkoły Podstawowej byli na warsztatach z fizyki i robotyki w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Badacz Przyrody.

Czytaj więcej...

ZACHWYCIĆ SIĘ

15 lutego uczniowie klas drugich liceum, którzy rozszerzają język polski, mieli okazję zwiedzić wyjątkowe miejsce, jakim jest Gruba Bluesa w Chorzowie.

Czytaj więcej...

SUKCES KAMILA

Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń klasy II liceum – Kamil Oleszkiewicz znalazł się wśród 10 finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, organizowanego przez Akademię Retoryki. Kamilowi gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych, które odbędą się w kwietniu w Warszawie.

Czytają i recytują

W styczniu w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 4 Szkoły Podstawowej. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór Jana Brzechwy i zaprezentował przed swoimi kolegami i koleżankami.

Czytaj więcej...

Bo szkoła to nie tylko lekcje...

Chociaż trwają ferie, to nasza szkoła cały czas tętni życiem, a to za sprawą Zimowych Półkolonii, zorganizowanych przez ks. Andrzeja Rolnika z pomocą animatorów i wychowawców, czyli naszych uczniów, absolwentów, a także nauczycieli.

Czytaj więcej...