Uroczystość św. Jana Bosco w Naszej Szkole

To był szary, zwyczajny wtorek w Zabrzu... Tylko nie w Salezjąńkim Zespole Szkół Publicznych im. Dominika Savio! A dlaczego? Bo właśnie przeżywaliśmy Święto naszego ks. Bosco! W szkole panowała uroczysta atmosfera- zamiast codziennego lasu krawatów było morze czarno-białych strojów galowych. Uczniowie nie tylko cieszyli się z braku zajęć dydaktycznych w tym dniu (chociaż na pewno to także było powodem tej radości), ale też z możliwości wspomnienia osoby, która nas połączyła w szkolnym gronie.

Czytaj więcej...

Dzień Maturzysty

W czwartek 5 stycznia maturzyści zorganizowali akcję pod hasłem „Maturzyści przejmują szkołę” i z całkowitą pewnością nie było to hasło na wyrost. W tym specjalnym dla nich dniu postanowili podzielić się radością z innymi uczniami i zaprosili całą szkołę do zabawy i nie tylko. Na korytarzach roiło się od przebranych maturzystów (piraci, zwierzęta i najróżniejsze dziwne postaci nikogo nie dziwiły) i w powietrzu unosił się apetyczny zapach tostów i ciast, które sprzedawali za przystępną cenę. Wiadomo przez żołądek do serca…

Czytaj więcej...

Międzynarodowe życzenia

Nasz projekt dobiegł końca

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy karki z Portugalii oraz Chorwacji. W projekcie wzięło udział ponad 90 osób z naszej szkoły. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz pięknie wykonane kartki. W szczególności dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za profesjonalną pomoc, przede wszystkim Pawłowi Urzenitzok z 1 b!Poniżej można zobaczyć 2 filmiki podsumowujące cały projekt.

 

Czytaj więcej...

Świąteczna pomoc misyjna

W piątek 16 grudnia w naszej szkole odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz Misyjny. Już słówko było nietypowe, bo rozpoczęliśmy dzień od wspólnej modlitwy w intencji Misji oraz o pokój w Syrii, później przeczytane zostały również pozdrowienia z dalekiego Bangladeszu, przesłane przez ks. Pawła Kociołka sdb.

Czytaj więcej...

Filmy przedświąteczne oglądamy w… szkole

W piątkowy wieczór 16 grudnia w naszej szkole zebrał się tłum uczniów. Wydarzenie wprost niesłychane, ale uzasadnione. W zabrzańskiej salezjance zorganizowano bowiem językowy wieczór filmowy. Wszystko rozpoczęło się szaleńczym wyścigiem po materace. Po chwili wszyscy już wygodnie się rozłożyli i czekali na rozpoczęcie.

Czytaj więcej...

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NJŚW Maryi Panny

8 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość maryjną, przypadającą w tym roku na czwartek. Uczniowie klasy pierwszej gimnazjum przygotowali krótkie przedstawienie o powstaniu cudownego medalika (skąd się wziął, w jaki sposób był wytwarzany, oraz dlaczego jest popularny po dziś dzień), a po zakończeniu akademii- rozdali je nauczycielom i pozostałym uczniom.

Czytaj więcej...

Stan Wojenny - Pamiętamy!

Tysiące zwolnionych z pracy. Setki internowanych. Zawieszenie praw obywatelskich. 13.12.1981 r. komuniści pod wodzą gen. Wojciecha Jaruzelskiego wprowadzili na terytorium PRL Stan Wojenny. Dzisiaj już wiemy, że było do działanie, nie mające uzasadnienia w dobru kraju, a było jedynie próbą utrzymania władzy przez partię. Próbą, która kosztowała życie i zdrowie wielu Polaków. Na Śląsku wydarzenia grudnia 81 miały szczególnie dramatyczny przebieg.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe życzenia

Nasz szkoła wzięła udział w kolejnym międzynarodowym projekcie ! Tym razem przygotowaliśmy i  wysyłaliśmy świąteczne kartki do  Portugalii oraz Chorwacji. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w ten projekt!  Z niecierpliwością czekamy na paczki pełne listów, które niebawem nadejdą z zagranicy.

Czytaj więcej...