Osobliwości Świata Fizyki

10 września licealiści rozszerzający fizykę z I, II i III klas wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie brali udział w wykładach, którym towarzyszyły ciekawe pokazy.

LICEUM - rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2.09.2019 r. (w poniedziałek)

Mszą św. o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym - Zabrze oś. Helenka

Książęce półkolonie

Typowy dzień na naszych półkoloniach rozpoczynał się wspólną modlitwą i śpiewem, później oglądaliśmy kolejne fragmenty bajki „Mały Książę” i rozchodziliśmy się na zajęcia formacyjne. Rozmawialiśmy, śmieliśmy się i robiliśmy zadania, które później prezentowaliśmy.

Piknika czar

Piękne letnie słońce, oceny już wystawione więc uczniowie wraz z nauczycielami wychodzą z klas lekcyjnych na podwórko, żeby wspólnie cieszyć się z pięknej pogody i nadchodzących wakacji.

WSPÓLNA SOBOTA

W sobotę 30 marca otworzyliśmy sezon turystyczny 2019! Zamiast leniuchować przed komputerem, pojechaliśmy na podboje Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Na uwagę zasługuje duża liczebność grupy (50 osób) oraz zróżnicowany przedział wiekowy (od 1 klasy podstawowej do 2 klasy liceum).

Finał XXV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę Fizyka a Ekologia

4 kwietnia trójka naszych maturzystów brała udział w finale XXV Ogólnopolskiego Jubileuszowego Konkursu na Pracę Fizyka a Ekologia. Laureatem konkursu został Stanisław Tyczka, natomiast Przemysław Baca i Mateusz Kokot otrzymali wyróżnienie, a przygotowany przez nich plakat zajął 3 miejsce w konkursie.

EDUCATION USA

1 kwietnia zakończył się program doradczy Education USA prowadzony przez Ambasadę USA oraz Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta.

ARCYBISKUP ZAPRASZA

Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń zaprosił przedstawicieli młodzieży, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie na krótkie spotkanie.

LAUREAT OLIMPIADY

W marcu odbył się finał V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Naszą szkołę reprezentował Kamil Oleszkiewicz, który wywalczył tytuł Laureata Olimpiady. Tym samym otrzymał indeks na Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

SUKCES UCZNIÓW

Kamil Oleszkiewicz i Paweł Urzenitzok brali udział w VII Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i ja. Normy + miasto = smart city” organizowanym przez Polski Komitet Normalizacyjny. W tym roku stworzyli animację, która została doceniona poprzez jury.

W BRUKSELI

Paweł Urzenitzok, uczeń klasy maturalnej brał udział w programie „Young Multipliers” organizowanym przez Komisję Europejską, w ramach którego uczestniczył w dwudniowych warsztatach w Brukseli.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 15 marca 2019r.w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Wielka Liga Czytelników

 W listopadzie nasza szkoła podstawowa przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego dla uczniów klas 1-4 i 5-8.

XIX edycja Góry Grosza

Podliczyliśmy XIX edycję Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka.

Zebraliśmy: 1000 zł

Dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

PERSPEKTYWY - 2019

Z przyjemnością informujemy, że w opublikowanym 10.01.2019 r. przez PERSPEKTYWY rankingu szkół, PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO im.w. Dominika Savio zostało wyróżnione  tytułem SREBRNEJ SZKOŁY-2019.

ŚWIĘTUJEMY Z KSIĘDZEM BOSKO

W tym roku postanowiliśmy uczcić naszego patrona – ks. Bosko wyjątkowo uroczyście, zamiast jednego dnia było całe świąteczne triduum.

UŚMIECHAMY ZUZIĘ

Dowiedzieliśmy się niedawno, że w Tarnowskich Górach mieszka mała, dzielna dziewczynka – Zuzia, która zmaga się z poważną chorobą – glejakiem.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W poniedziałek 17 grudnia 2018 roku w sali nr 34 odbyły się drugie bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz ich najbliższych.

Krakowski Orszak Trzech Króli

W uroczystość Objawienia Pańskiego (znaną również jako święto Trzech Króli) w Krakowie odbył się Orszak Trzech Króli.

OLIMPIADA WIEDZY O MEDIACH

14 grudnia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Mediach, naszą szkołę w zmaganiach reprezentowali Nikola Tomaczak, Patryk Skałban oraz Kamil Oleszkiewicz.

Magia świąt

W przedświąteczny piątek wyjątkowa atmosfera panowała w szkole już od samego rana, toteż dwie pierwsze lekcje minęły w mgnieniu oka. Spotkaliśmy się na Europejskim Koncercie Kolęd, gdzie usłyszeć mogliśmy świąteczne przeboje; te znane z radia, ale i piosenki rosyjskie, hiszpańskie czy francuskie. Wszystkie w wykonaniu naszych uczniów – od szkoły podstawowej do maturzystów.

Stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów

 W dniu 20 grudnia 2018 r. odbyła się ceremonia wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie to otrzymują uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią końcoworoczną.

Śląska Gala Wolontariatu

19 grudnia odbyła się Śląska Gala Wolontariatu – prestiżowa ceremonia, wyróżniająca osoby zaangażowane społecznie: w wolontariacie, na rzecz wspólnoty szkolnej oraz przy własnych inicjatywach skierowanych do społeczności lokalnej.

Misyjny Kiermasz Świąteczny

W przedświąteczny tydzień w naszej szkole odbył się Kiermasz Misyjny, zorganizowany przez członków Koła Misyjnego (Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu) wśród pięknych ozdób wykonanych przez uczniów naszej szkoły znaleźć można było pomysłowe bombki, kunsztownie wykonane stajenki i wiele innych urokliwych ozdób.

NAUKA Z RECYKLINGU

29 listopada 2018r. w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał konkursu z cyklu „Nauka z recyklingu” skierowany dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Tym razem konkurs odbywał się pod hasłem „Ekologiczne urządzenia i instrumenty”.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

7 grudnia obchodziliśmy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Już na słówku mogliśmy poczuć odświętny klimat dnia dzięki klasie 8a pod opieką mgr A. Gorczyńskiej, która opowiedziała nam co nieco o tym święcie.

Badacz Przyrody – siła wyporu

W dniu 20 listopada uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej byli na warsztatach z fizyki i robotyki w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Badacz Przyrody.

CZWARTKOWE WYKŁADY

15 listopada uczniowie klas II i III liceum rozszerzających fizykę brali udział w „Czwartkowych Wykładach” organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Jest to cykl wykładów popularnonaukowych połączonych z pokazami doświadczeń z fizyki.

Osobliwości Świata Fizyki

11 września licealiści rozszerzający fizykę z II i III klas, a 28 września uczniowie klas III gimnazjum wybrali się na wycieczkę edukacyjną na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie brali udział w wykładach z ciekawymi pokazami.

BIOBUS u nas w szkole

6 listopada odwiedzili nas studenci z Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej. Przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas II rozszerzających chemię i fizykę.

OLIMPIADA CYFROWA

W piątek (30.11) dotarła do nas kolejna radosna wiadomość – dwóch uczniów naszego liceum – Kamil Oleszkiewicz i Paweł Urzenitzok zakwalifikowali się do drugiego etapu III edycji Olimpiady Cyfrowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

ROBOTYKA dla najmłodszych

W naszej szkole w każdą środę uczniowie 1 klas szkoły podstawowej w świetlicy mają robotykę. Podczas tych zajęć korzystają z klocków LEGO WeDo oraz laptopów. Pracują w grupach dwuosobowych.

Badacz Przyrody - optyka

W dniu 25 września i 6 listopada uczniowie klasy 5a i 5b szkoły podstawowej byli na warsztatach z fizyki i robotyki w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Badacz Przyrody. Tematem warsztatów z fizyki była optyka.

Badacz Przyrody - akustyka

W dniu 18 września uczniowie klasy 4a szkoły podstawowej byli w Pałacu Młodzieży w Katowicach na warsztatach z fizyki i robotyki w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Badacz Przyrody.

Koncert Cecylka 2018

W ubiegłą środę (21.11.2018) odbył się coroczny koncert Cecylkowy kolejny raz w naszej szkolnej auli. Cecylki miały wymiar religijny, rodzinny i kulturowy, ale przede wszystkim patriotyczny, co nawiązywało do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszystkie utwory były wykonane w naszym ojczystym języku i pochodziły od polskich autorów.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Niezmiernie miło nam poinformować, że troje naszych licealistów: Nikola Tomaczak, Patryk Skałban oraz Kamil Oleszkiewicz zakwalifikowało się do drugiego etapu V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach (okręgowych, a potem ogólnopolskich).

Pasowanie na ucznia

Dnia 12.10.2018 roku w Salezjańskiej Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Dominika Savio w Zabrzu odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień ten rozpoczęliśmy od krótkiej akademii w wykonaniu klasy 3 C gimnazjum pod opieką mgr Dominiki Sobolewskiej.

CZARY MARY OKULARY

Nie od dzisiaj wiemy, że ludzie są dobrzy i bardzo chcą tym dobrem dzielić się z innymi. Właśnie dlatego w naszej szkole często organizujemy różne zbiórki charytatywne. Pierwszą tegoroczną okazją do pomagania była akcja pod tajemniczą nazwą: CZARY MARY OKULARY.

Święto Zabrza - Skarbnikowe Gody

29 września Zabrze świętowało 96 rocznicę nadania praw miejskich - Skarbnikowe Gody. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej społeczności podczas tak zacnego święta. Jedną z najważniejszych atrakcji w tym dniu jest kolorowa parada, w której uczniowie szkoły wzięli udział. 

Pomóż dzieciom i oddaj głos!

Szkoła SP31 w Zabrzu-Rokitnicy uczestniczy w tegorocznej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. Bardzo prosimy o wsparcie w głosowaniu projekt o numerze P0029 dotyczącego remontu pomieszczeń sanitarnych -  toalet dziecięcych chłopców.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia wygody w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.