Piknik rodzinny 2017

W ubiegłą sobotę (27.05.2017) nasza szkoła po raz kolejny organizowała piknik rodzinny. Była to wspaniała okazja do integracji oraz spędzenia wspólnie czasu.

Czytaj więcej...

Konkurs! Mój tydzień w Euroweek

Ogłaszamy konkurs na najlepszy filmik z pobytu na EUROWEEK!
Filmiki prosimy przynosić do nauczycieli, którzy byli opiekunami na wyjeździe.

Termin zgłaszania prac do 9.04.2017

Najlepszy filmik zostanie nagrodzony!

 

Czytaj więcej...

Wspieramy Syrię

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci, które przychodzą do oratorium, kolejny raz wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Salezjański Wolontariat Misyjny.

Czytaj więcej...

EUROWEEK

Osoby biorące udział w wyjeździe EUROWEEK proszone są o zapoznanie się z następującymi informacjami

Dzień języka ojczystego

Dwudziestego pierwszego lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszym przypadku języka polskiego. W ciągu całego dnia można było zaobserwować przejawy świętowania tej uroczystości zarówno przez uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Międzynarodowo

23.02.2017 odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych – wydarzenie wyjątkowe, bo łączące przyjemne z pożytecznym: na przerwach można było rozsmakować się w kuchni różnych zakątków świata: od niemieckiego Apfelstudel, poprzez francuskie bagietki i amerykańskie tosty z masłem orzechowym, czy syropem klonowym, aż do azjatyckiego Sushi, a to wszystko przy akompaniamencie muzyki charakterystycznej dla danego kraju.

Czytaj więcej...

Święto muzyki

W czwartek 16.02 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się Cecylka – czyli koncert chóru szkolnego Cantores Don Bosco. Tegoroczna Cecylka była niezwykła – po pierwsze był to koncert karnawałowy, po drugie – świętowaliśmy dwudziestolecie obecności Salezjanów w Zabrzu. Gościliśmy tego dnia wielu wspaniałych gości, m.in. Prezydent Miasta Małgorzatę Mańkę-Szulik, ks. Inspektora Adama Parszywkę, przedstawicieli władz samorządowych i oświatowych. Salę widowiskową wypełnili również uczniowie, ich rodzice, absolwenci szkoły, dawni i obecni pracownicy.

Czytaj więcej...

Siatkarze Mistrzami Zabrza!

20 lutego 2017r.w Centrum Edukacji w Zabrzu odbyły się finały Mistrzostw Zabrza Szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce w kat.chłopców. Po zaciętych meczach nasza drużyna zdobyła tytuł Mistrza Zabrza.

Czytaj więcej...